Klar Alcotec 24 - 30224 - od 50 szt.

Dostępność: 15000
Wysyłka w: 24 godziny
ilość szt.
dodaj do przechowalni
Ocena: 0
Producent: -
Kod produktu: 30224_20220107130853

Opis

Klar Alcotec 24 to bardzo silny i jednocześnie neutralnynie mający wpływu na końcowy smak alkoholu środek do klarowania wina oraz nastawów cukrowych.

Klarowanie zacieru jest bardzo ważnym elementem w całym procesie. Nawet gdy zacier wydaje się być czystym, należy go dobrze sklarować. Błędne jest przeświadczenie, że drobiny zmętnień pływające w zacierze nie będą miały wpływu na produkt końcowy, gdyż pozostaną w zbiorniku po destylacji.

Najbardziej niepożądane zanieczyszczenia w całym procesie, to niezauważalne "gołym okiem" drobiny obumarłych drożdżyJeżeli nie zostaną usunięte z zacieru, to podczas destylacji będą porywane przez unoszącą się parę i dadzą nieprzyjemny posmak drożdżowy w otrzymanym produkcie.

Stosując Turbo Klar 24 h doprowadzimy w bardzo krótkim czasie (od 12 do 24 h) do całkowitego wyklarowania nastawu. Turbo Klar zalecamy do stosowania po zakończeniu fermentacji ze wszystkimi drożdżami typu TURBO.

Skład: kiselsol zolkrzemowy (saszetka A), chitosan (saszetka B)

masa netto: 65g

Minimalne zamówienie 50 szt

Cena za szt.

Instrukcja:

W momencie gdy fermentacja ustanie nastaw należy zlać (odciągnąć) znad osadu.

Następnie należy wycisnąć saszetkę oznaczoną literą "A". Intensywnie mieszając odgazowujemy nastaw przez ok. 5 minut. Całość pozostawiamy na ok. 1-2h po czym wyciskamy zawartość saszetki "B". Bardzo delikatnie mieszamy starając się nie naruszać powstającego już osadu. Tak przygotowany nastaw pozostawiamy do wyklarowania.

Najlepszy rezultat czyli szybkość i jakość klarowania uzyskamy gdy nastaw stoi w chłodnym miejscu. Czas klarowania może skróci się nawet do 12 h.

Po wyklarowaniu zacier robi się przeźroczysty i gotowy do dalszego użycia(destylacji). Opakowanie turbo klaru zawiera dwie saszetki z płynną zawartością, które wystarczą do wyklarowania 25 l zacieru. Przy większej pojemności należy zwiększyć ilość opakowań środka do klarowania: przykładowo na 100 L zacieru , należy użyć 4 opakowania.

Produkty powiązane

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl